Adaptační kurzy pro školy

Adaptační kurzy

Vícedení kurzy na Malé Skále. Nabízíme ubytování ve vlastní turistické ubytovně, kvalitní program v lanovém centru, na lodích nebo kolech. Všechny aktivity které nabízíme jsou součástí areálu Žluté plovárny, který využíváme jako zázemí v době konání kurzu.

  • LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

  • PROFESIONÁLNÍ INSTRUKTOŘI

  • VLASTNÍ LANOVÉ CENTRUM

  • VLASTNÍ LODĚ

  • STRAVOVÁNÍ

  • KONFERENČNÍ ZÁZEMÍ


Rádi Vám připravíme nabídku na míru, neváhejte nás nezávazně poptat.

Kontakt

 

Technické podrobnosti

Analýza cílové skupiny (skupinová struktura):
Věk, složení skupiny, velikost skupiny, struktura vztahy mezi žáky a učitelem a mezi žáky, vztahy, doba existence, zařazení jedince, obsah činnosti…

Princip:

Nejdůležitější témata, kterým se věnujeme v průběhu kurzu jsou úzce spojená se skupinovou strukturou a dynamikou. Naším cílem je v první řadě změna charakteru skupinové struktury. Především změna vztahu mezi učitelem a žáky, dočasně na neformální a zařazení jedince z oni na my. U skupinové dynamiky volíme jednotlivé body programu a hry, ve kterých klademe důraz na skupinovou soudržnost, vliv obtížnosti vstupu do skupiny, na vztahy ke skupině, skupinový tlak, skupinové normy, vliv skupiny na názor jedince, komunikaci ve skupině, překonávání odporu vůči změnám ve skupině, individuální motivy a skupinové cíle, spolupráci a soutěživost mezi členy skupiny, styly vedení a výkon skupiny, konflikty a jejich řešení. Nečiníme tak testy, nebo přednáškami. Využíváme iniciativní hry a program, ve kterém musí skupina komunikovat, aby došla k cíly.
V průběhu tohoto programu všichni studenti absolvují program sestavený po předchozí konzultaci s výchovným poradcem.
06.JPG